Góra zaśnieżona, ale wyciąg nie działa. Zima zaskoczyła?

mw, sz
08.12.2013 15:10
A A A Drukuj
Góra Chrobrego w Elblągu. Jest śnieg, narciarzy brak

Góra Chrobrego w Elblągu. Jest śnieg, narciarzy brak (Fot. Grzegorz Szaro)

Niedzielne południe. Piękna zimowa pogoda - słońce, lekki mróz, śniegu po kostki. A na górze Chrobrego ani jednego narciarza.
- Dlaczego wszystko jest pozamykane? Dlaczego nie działa wyciąg? Przecież śnieg już leży od dwóch dni - zastanawiali się elblążanie, którzy wybrali się w niedzielę na elbląski stok na skraju Bażantarni.

Trzeba poczekać

Gdy kilka dni temu rozmawialiśmy z Elżbietą Junkier z Przedsiębiorstwa Turystycznego "Góra Chrobrego" zapewniała, że trwają intensywne przygotowania do sezonu zimowego: - Cały sprzęt, który wypożyczamy narciarzom i snowboardzistom, wrócił już odnowiony z serwisu. Czekamy na śnieg.

W niedzielę ponownie zapytaliśmy kiedy zacznie działać wyciąg. Usłyszeliśmy, że najwcześniej za dwa tygodnie. Wszystko zależy od tego, czy spadnie więcej śniegu i utrzyma się minusowa temperatura, bo gleba również musi być odpowiednio zmrożona.

Co nowego?

Kiedy sezon na górze Chrobrego już zostanie otwarty, na narciarzy i snowboardzistów będzie czekała niespodzianka.

- Realizujemy inwestycję w postaci budowy kolejnego wyciągu o długości 431 metrów - ujawnia Elżbieta Junkier. - Chcemy przez to zwiększyć przepustowość na stoku i zmniejszyć kolejki do wjazdu na szczyt. Poza tym miłośnicy snowboardu będą mogli korzystać z przepięknego snowparku, największego w tej części Polski. Będzie też miejsce do snowtubbingu, czyli zjeżdżania na gumowych pontonach.

Wypożyczalnia sprzętu i wyciągi będą czynne codziennie od godz. 9 do 21 (po zmroku wszystkie trasy będą oświetlone). Ma również działać szkółka narciarska i snowboardowa.

Jakie będą ceny? - Jesteśmy na etapie prac nad cennikiem, ale myślę, że będą bardzo podobne do ubiegłorocznych - odpowiada Elżbieta Junkier.

Stare ceny znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX